Apollon Quartet a Ladislav Horák
Vynikající české smyčcové kvarteto ve spojení s významným českým akordeonistou.
5.5.2024
Místo koncertu: Aula ZŠ Dolní Břežany, Na Vršku 290, Dolní Břežany
Začátek v 18:00
Cena vstupenky:
dospělí: 290 Kč
senioři, studenti, děti: 150 Kč
Program
F. X. Richter: Smyčcový kvartet C dur, op. 5 A. Dvořák: Maličkosti (výběr) P. Trojan: Baletní scény (výběr) O. Nelson: Stolen Moments D. Gillespie: A Night in Tunisia M. Summer: Gettysburg A. Piazzolla: Adios Nonino Romanza E. Douša: Quintettino HP
ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA
Štěpán Pražák
Kvarteto Apollon se po studiu u členů věhlasných českých kvartet a absolvování prestižních mistrovských kursů v Holandsku (Fine Arts Quartet), a Německu (Alban Berg Quartet), úspěšně zúčastnilo řady prestižních mezinárodních soutěží, z nichž jmenujme Mezinárodní soutěž L.v. Beethovena ( 1. cena a cena za nejlepší provedení díla L. van Beethovena), a účast ve finále mezinárodní soutěže v Düsseldorfu.
Radek Křižanovský
Těmito úspěchy zahájilo Kvarteto Apollon svoji koncertní činnost v roce 1993, která byla provázena dalšími setkáními s významnými osobnostmi komorní hudby (Viktor Moučka - Vlachovo kvarteto, Jan Kvapil a Petr Messieureur - Talichovo kvarteto). Od začátku své kariéry zařazuje kvarteto do svého repertoáru vedle klasických děl také skladby jazzové. Ve vynikajících a velmi originálních úpravách amerického smyčcového kvarteta Turtle Island Q. můžeme tedy slyšet i skladby předních jazzových autorů a interpretů (m.j. Chick Corea, Miles Davis, Leonard Bernstein).
Pavel Ciprys
Kvarteto Apollon spolupracuje s řadou českých skladatelů, a to jak v oblasti klasické hudby (Z. Lukáš, P. Trojan, O. Kvěch, J. Filas, J. Gemrot), tak v jazzu (K. Růžička, E.Viklický, V. Eckert, Z. Zdeněk), kteří svá díla v mnohých případech kvartetu věnovali. Repertoárovou pestrostí kombinací těchto dvou odlišných směrů si získalo Kvarteto Apollon posluchače mnohých pódií.
Pavel Verner
Soubor pravidelně vystupuje na prestižních festivalech doma i v zahraničí, např. Bruckner festival v Karlsruhe, Festival komorní hudby v Bolzanu, Festival Mitte Europa, Festival soudobé hudby v Bregenzu, Festival komorní hudby v Bergamu, jazzový festival v Salzburgu atd. Absolvoval též turné po Anglii, Japonsku, Španělsku, Belgii, Rakousku, Turecku, Švédsku, Francii, Spojených arabských emirátech a dalších zemích.
Ladislav Horák (*1966 akordeon) je absolventem Pražské konzervatoře a Západočeské university v Plzni u prof. Jaroslava Vlacha. Během studií se stal vítězem národní soutěže v Hořovicích (1990) a laureátem mezinárodních soutěží v Andoře, Itálii a Španělsku (1987-1990). Koncertuje jako sólista, komorní hráč a vystupoval za doprovodu orchestrů mj. Seongnam Soul Philharmonic, Eskisehir Metropolitan Orchestra, Symfonický orchestr Hl. města Prahy FOK, Moravská filharmonie Olomouc, Severočeská filharmonie Teplice, Pražská komorní filharmonie, Westmont Philharmonia, Fisorchestra Marchigiana) a dirigenty Gum Nanse, Patrick Souillot, Libor Pešek, Peter Vronský, David Švec. Vystupuje na prestižních festivalech v Severní Americe, Asii i po celé Evropě. Je propagátorem a prvním interpretem skladeb soudobých českých a zahraničních autorů, které pravidelně nahrává pro česká i mezinárodní média a vydává ve svém nakladatelství Edition Rondo Prague. Natočil a podílel se na desítce kompaktních disků. V Praze je uměleckým ředitelem soutěžního festivalu Mezinárodní akordeonové dny v Praze. Od devadesátých let je pedagogicky činný na Pražské konzervatoři, kde od roku 2005 zastával pozici zástupce ředitele. Jeho specializací je interpretace hudby argentinského mistra „tanga nueva“ Astora Piazzolly. CD Vivat tango, které natočil společně s violoncellistou Petrem Nouzovským, zvítězilo v roce 2014 v soutěži The Violoncello Foundation v New Yorku. V roce 2023 získal jako první český akordeonista cenu Merit Award za přínos světovému akordeonu.
Objednejte si vstupenky s online platbou (Google Play, Apple Play, karta)
Objednejte si vstupenky s platbou převodem
Vyplňte níže uvedený objednávkový formulář a my se vám co nejdříve ozveme zpět.