Mimořádný benefiční koncert věnovaný prezidentu Václavu Havlovi a jeho odkazu
20.3.2025, 19:30
Pod záštitou
Dagmar Havlové,
hejtmanky Středočeského kraje Mgr. Petry Peckové a
starosty obce Dolní Břežany Mgr. Matěje Nováka
Místo koncertu:
Atrium laserového centra ELI Beamlines Za Radnicí 835, 252 41 Dolní Břežany
Začátek v 19:30
Ceny vstupenek:
Minimální vstupné: 333 Kč
Uvedené ceny vstupenek můžete libovolně navýšit, viz formulář Objednat vstupenky
V případě zájmu je možné uzavřít darovací smlouvu
Program
František Škroup: Kde domov můj
Fryderyk Chopin: Ballade f moll, op. 52
Antonín Dvořák: Rondo g moll, op.94 pro violoncello a klavír
***PŘESTÁVKA ***
Robert Schumann: Arabeska, op.18
Bedřich Smetana: Dvě dua pro housle a klavír „Z domoviny“
Výběr z textů prezidenta Václava Havla přednese Ondřej Vetchý
Na koho se můžete těšit?





Ondřej Vetchý
jeden z nejrespektovanějších českých herců současnosti. Narozen v Jihlavě. Po studiích na Pražské konzervatoři účinkoval v letech 1984 - 1987 v Činoherním studiu v Ústí nad Labem a v letech 1987 - 1989 v pražském divadle E. F. Buriana. Od roku 1989 působí v angažmá v pražském Činoherním klubu. Od mládí se věnuje bojovým sportům.
Na filmovém plátně debutoval v roce 1981 malou rolí v dětském dobrodružném filmu Neříkej mi majore!. Začátky jeho filmové kariéry jsou spojeny s postavami outsiderů (např. šikovný zloděj z Lásky z pasáže, 1984). Dále se objevil ve filmech uznávaných režisérů: v psychologickém snímku Karla Kachyni Sestřičky (1983) či v pohádce Hynka Bočana S čerty nejsou žerty (1984). Ale opravdový rozjezd své kariéry zažil až v roce 1987 vytvořením již hlavní role roztomilého frajírka v dramatu Miloše Zábranského Dům pro dva, za kterou byl oceněn Evropskou filmovou cenou Félix.
Byl celkem osmkrát nominován na prestižní filmovou cenu Český lev, kterou nakonec získal za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli za svéráznou postavu kapitána Jirky Luňáka ve sportovní komedii Jana Prušinovského Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012), která mu vynesla i cenu TýTý (za TV seriál v roce 2010).

Ivan Klánský
patří léta ke světové pianistické špičce – ať už jako sólista či jako komorní hráč. Dlouhodobě náleží také k vyhledávaným klavírním pedagogům. Hru na klavír vystudoval na pražské konzervatoři u Valentiny Kameníkové a na Akademii múzických umění v Praze u Františka Raucha. Je laureátem řady nejprestižnějších zahraničních soutěží (Bolzano 1967; Neapol 1968; Lipsko 1968; Barcelona 1970; Varšava 1970; Fort Worth, Texas 1973 aj.). Jako žádaný sólista i komorní hráč absolvoval více než čtyři tisíce koncertů na pódiích čtyř světadílů. Nejčastějším hostem bývá v Německu, Švýcarsku, Anglii, Francii a Španělsku, pravidelně každý rok koncertuje v Jižní Americe, vystupuje ve Spojených státech amerických, Kanadě a Japonsku. V letech 1980–1990 byl sólistou České filharmonie. U dánské firmy Kontrapunkt nahrál kompletní klavírní dílo Bedřicha Smetany, v jeho bohaté diskografii nechybí ani slavná klavírní díla romantiků.
Ivan Klánský je už více než čtvrt století členem prvotřídního komorního ansámblu Guarneri Trio Prague, s nímž natočil tři desítky CD. Od samého založení tvoří soubor spolu s Ivanem Klánským houslista Čeněk Pavlík a violoncellista Marek Jerie. Trio je pravidelně zváno na mezinárodní hudební festivaly a rozsáhlá koncertní turné po celém světě.
Klánský se významně angažuje v oblasti organizování hudebního života v České republice – je předsedou Chopinovy společnosti, presidentem Chopinova festivalu v Mariánských lázních, předsedou poroty tamní Mezinárodní klavírní soutěže Fryderyka Chopina, předsedou poroty Prague Junior Note aj. Tři desítky let působí pedagogicky na pražské Akademii múzických umění, od roku 1997 jako vedoucí katedry klávesových nástrojů. Od roku 1991 je rovněž profesorem Vysoké hudební školy v Luzernu. Vedl mistrovské kurzy v Dublinu, Schaffhausenu, Londýně a dalších městech. K jeho nejúspěšnějším absolventům patří např. Helena Suchárová-Weiser, vítězové Mezinárodní soutěže Pražského jara Martin Kasík a Ivo Kahánek a mnoho dalších předních českých klavíristů.

Jiří Vodička
je houslový virtuóz a koncertní mistr České filharmonie. Během pandemie založil úspěšnou nahrávací a produkční společnost Wassermann Media. Také vyučuje na Pražské konzervatoři a Ostravské univerzitě.
K jeho nejvýznamnějším úspěchům patří titul absolutního vítěze na prestižní mezinárodní soutěži Louise Spohra ve Výmaru, a první a druhá cena ze světově proslulé soutěže Young Concert Artists, která probíhala v roce 2008 v Lipsku a v New Yorku. Již ve 14 letech byl Jiří Vodička mimořádně přijat na vysokou školu v Ostravě, a to do třídy prof. Zdeňka Goly. V roce 2007 zde uzavřel studium magisterským titulem. Pravidelně vystupuje jako sólista s mnoha význačnými českými i zahraničními orchestry. V roce 2015 se stal koncertním mistrem České filharmonie. Je pedagogem na Pražské konzervatoři a Ostravské univerzitě. V roce 2014 natočil debutové sólové album „Violino Solo“, které obsahuje jedny z nejtěžších skladeb pro sólové housle. Mnohé z jeho koncertů byly natočeny Českou televizí, Českým rozhlasem nebo německým ARD. Jako komorní hráč vystupuje s vynikajícími českými pianisty, v roce 2020 založil úspěšné klavírní trio The Trio. Bývá pravidelně zván na významné festivaly, v roce 2011 byl dokonce pozván slavným houslistou Gidonem Kremerem na festival Kammermusikfest v rakouském Lockenhausu, v roce 2021 zahajoval jako sólista renomovaný festival Smetanova Litomyšl.
Vystupuje v audiovizuálních, celosvětově úspěšných show Vivaldianno a iMucha.
Hraje na italský nástroj Joseph Gagliano 1774.

Adam Klánský
narozen v roce 2001, na violoncello začal hrát v pěti letech. V loňském roce odabsolvoval na Pražské konzervatoři, kde studoval pod vedením prof. Petra Nouzovského. V současnosti je posluchačem druhého ročníku na pražské HAMU ve třídě prof. Michala Kaňky.
Již v šesti letech získal 2. cenu v soutěži Prague Junior Note a od té doby se stal laureátem mnoha národních i mezinárodních soutěží. Je absolutním vítězem soutěže Jana Vychytila, soutěže Bohuslava Martinů v Poličce a soutěže konzervatoří. Mezi nejcennější mezinárodní úspěchy patří laureátství v Heranově soutěži v Ústí nad Orlicí, 1. cena v soutěži Concours Flame v Paříži, 2. cena z rakouského Liezenu, 3. cena ze soutěže Davida Poppera v maďarské Várpalotě, 2. cena v soutěži Antonia Janigra v chorvatské Poreči, či 1. cena na Dotzauerově soutěži v Drážďanech. Je také několikanásobným vítězem soutěže Talents for Europe v Dolnom Kubíně a to jak v sólové, tak komorní hře. Mezi poslední úspěchy patří 1. cena ze soutěže Gustava Mahlera, 2. cena ze soutěže Nadace B. Martinů a Cena Letní akademie Kroměříž.
Jako sólista vystoupil s předními českými orchestry – s PKF Filharmonia pod taktovkou Leoše Svárovského, s Filharmonií Hradec Králové s dirigentem Petrem Vronským, se ZSO Mariánské Lázně ve spolupráci s Petrem Altrichterem a jako vítěz soutěže Talentinum si zahrál s Filharmonií Bohuslava Martinů ve Zlíně.
Je též zakládajícím členem Tria Gaudium, se kterým v roce 2022 získal 1. cenu na soutěži Nadace B. Martinů, ve stejném roce se stal violoncellistou Ševčíkova kvarteta.
Aktivně se účastní mistrovských kurzů u významných světových violoncellistů,
jako Steven Isserlis, Reinhard Latzko, Ofer Canetti, či Michaela Fukačová.
Mezi lety 2021 – 2023 byl členem Orchestrální akademie České filharmonie.
Objednejte si vstupenky
Vyplňte níže uvedený objednávkový formulář a my se Vám co nejdříve ozveme zpět.